Szkoła w ruchu

Nasza szkoła zgłosiła się do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”, organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. Celem akcji jest zachęcenie uczniów oraz rodziców do aktywnego uczestniczenia we wszystkich zajęciach ruchowych proponowanych przez naszą szkołę.
Wszystkich „głodnych” wiedzy odsyłamy na stronę internetową http://www.szkolawruchu.men.gov.pl.

Przedstawiamy Państwu nasze działania w odniesieniu do kilku obszarów:

Obszar 1.
Wychowanie fizyczne – zajęcia edukacyjne

Udokumentowaliśmy dwie lekcje, jedną w gimnazjum i jedną w szkole podstawowej.

Z klasą gimnazjalną udokumentowaliśmy zajęcia z piłki koszykowej:

Pobierz konspekt

Z klasą ze szkoły podstawowej udokumentowaliśmy zajęcia z gimnastyki.

Pobierz konspekt

Obszar 2.
Wychowanie fizyczne – alternatywne formy realizacji zajęć wychowania fizycznego .

W naszej szkole uczniowie mają możliwość wyboru zajęć alternatywnych. Dla Państwa udokumentowaliśmy zajęcia z pływania oraz z piłki nożnej.
Pływanie:

Piłka nożna:

Obszar 4.
Kwalifikacje i doskonalenia nauczycieli WF oraz wychowawców edukacji przedszkolnej.

Nauczyciele naszej szkoły stale dążą do podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez udział w wielu formach doskonalenia zawodowego.

Obszar 6.
Zajęcia zorganizowane.

Nasza szkoła ściśle współpracuje z harcerzami, czego owocem był Rajd Nocny, o którym możecie Państwo poczytać niżej i obejrzeć relację zdjęciową.

Obszar 7.
Zajęcia niezorganizowane .

Uczennice klas młodszych chętnie uczestniczą w zajęciach tanecznych, które rozwijają ich pasje i zainteresowania.

Obszar 8.
Aktywność w gronie rodziny

Tradycją w naszej szkole jest coroczny Mikołajkowy Festyn Rodzinny, podczas którego rodziny z dziećmi bawią się na sportowo.